Ez itt az 555.hufoot-in-mouth

A jövőben elfelejthetjük a piros lámpákat?
2019-01-29 09:25:49

 

A Ford Angliában tesztelte a járművek közötti kommunikációs technológiát.

 

 

A tavaly októberi kísérlet Milton Keynes utcáin „élesben” zajlott, célja pedig a biztonságosabb közlekedés és az ütközések elkerülése volt. A projekt a brit kormány által finanszírozott UK Autodrive program keretében történt. A kereszteződésekben használható IPM (Intersection Priority Management) technológia révén elkerülhetővé válhat, hogy a gépjárművek feleslegesen álljanak meg az egyes csomópontokban, veszélyeztetve ezzel a közlekedést és lassítva a forgalmat.

Az IPM a V2V (vehicle-to-vehicle), vagyis járművek közötti kommunikációt használja arra, hogy az egymás közelében lévő gépjárműveket „összehangolják”, így az autók biztonságosan áthaladhatnak a kisebb kereszteződéseken anélkül, hogy meg kellene állniuk.

Hírek

  • Elköltöznek a Nyíregyházi Állatpark fehéroroszlán-ikrei
    2019-01-30 12:14:25

     

     

    Egy izraeli állatkertnek ajándékozta 2017-ben született fehér oroszlán (Panthera leo krugeri) hármas ikreit a Nyíregyházi Állatpark. A három nagymacskát szerda reggel szállították el a sóstógyógyfürdői látványosságból.

    A kétéves állatokat indulás előtt elbódították, a fehér oroszlánokat az őket fogadó beer-sevai állatkert munkatársai kísérik el a közel húsz óráig tartó útjukon - mondta el Révészné Petró Zsuzsa, a Nyíregyházi Állatpark sajtószóvivője-osztályvezetője az MTI-nek.

    Marcusnak elnevezett hímet és két nőstény testvérét, Flórát és Faunát kamionnal és repülőgéppel szállítják át a Negev Zoo-ba. Az ottani szakemberek tavaly januárjában vették fel a kapcsolatot a Nyíregyházi Állatparkkal, a pozitív kimenetelű tárgyalások után pedig elkezdték építeni az új kifutót a nagymacskáknak.

    Az izraeliek már a szállítás előtt megérkeztek Nyíregyházára azért, hogy megismerkedjenek az állatokkal és konzultáljanak a helyi szakemberekkel, mivel az oroszlánok tartásában eddig nem volt tapasztalatuk - tette hozzá a szóvivő.

    A nyíregyházi tenyészállatok - a holland származású hím, Inkosi és társa, a korábban Csehországból érkezett Binti - 2015 óta élnek együtt a sóstógyógyfürdői állatparkban, nászukból eddig összesen négy kölyök született. Az első, 2016-ban világra jött utódot, Kókuszt az anyaállat nem tudta táplálni, így a kicsit a gondozóknak kellett felnevelni.

    A ritka színváltozatú állatok a dél-afrikai, más néven krugeri oroszlán alfaj egyik populációjához tartoznak és csak Dél-Afrikában, Timbavati és a  Kruger Nemzeti Park területén élnek. Világos színük ott a rejtőzködést segíti, mert ezt a régiót a fehér homokos folyómedrek, valamint a magas fű jellemzik.

Szavazás

Honnan van a győri keksz?
Vác
Gödöllő
Budapest
Bukarest
Csernobil
Asztali nézet